Mesobotox

Mesobotox

MESOBOTOXMesoBotox je nová technika, ktorá dorazila z Francúzska. Jedná sa o aplikáciu látky podobnej prípravku Botox ® metódou neinvazívneho mesoliftingu. MesoBotox je najnovší spôsob, ako sa dlhodobo zbaviť vrások na tvári. Táto metóda bola už vyskúšaná na svetovej úrovni. Za použitia elektroporacie a zmesi s vysokým obsahom zložky Argireline ® vyhladzuje vrásky a výrazové línie bez použitia ihiel a predchádza prípadným nežiaducim účinkom botulotoxínu známeho ako Botox ®. Argireline ® (acetyl hexapeptid) je patentovaná aktívna látka, ktorá pôsobí rovnakým mechanizmom ako Botox ®, ale na rozdiel od prípravku Botox ® je oveľa bezpečnejšia a šetrnejšia. Ďalšie obsiahnuté aktívne látky ako kyselina hyaluronová, kolagén, Tensine ®, Polylift ® dodávajú pleti hydratáciu, pevnosť a pružnosť.

Mezoterapia bez ihiel alebo mezoporéza je jednou z foriem vpravovania účinných látok do kože. Mezoporáciou možno na základe zmien priepustnosti kožných štruktúr, navodených elektrostimuláciou, vpraviť účinné látky do hlbokých vrstiev kože. Do hĺbky 4 cm preniká až 82% účinnej látky, na rozdiel napríklad od ionoforézy, kde v identickej hĺbke zaznamenávame iba bezvýznamné 3% prípravku. Zákrok prebieha bezbolestne, nedochádza k opuchom, vzniku modrín.

Uvedená metóda sa efektívne využíva na regeneráciu pleti stimulačné a iné liečebné či kozmetické ingrediencie. Najčastejšie sú to vitamíny, minerály, proteíny, ktoré aktivujú tvorbu kolagénu. Samozrejme vpravovať možno aj bieliace činidlá. Medzi najobľúbenejšie omladzovacie zložky mixtúr patrí  kyselina hyaluronová,  či polypeptidy. Aquaforéza™ dramaticky zlepšuje hydratáciu tváre, zvyšuje prekrvenie tkaniva, ktoré stimuluje produkciu fibroblastov. Fibroblasty sú kľúčovými iniciátormi kolagénu a elastínu – základným stavebným kameňom pre hladkú a krásnu pleť.

Ako ošetrenie prebieha?

Ošetrenie trvá 45 minút, počas ktorých urobíme peeling s ovocnými AHA kyselinami, čo uľahčí prenikanie aktívnych látok, ktoré budeme následne nanášať pomocou techniky elektroporácie.

Výsledky sú viditeľné už od prvého sedenia, ale výraznejších výsledkov sa dosiahne od tretieho či štvrtého ošetrenia. Pre dosiahnutie vynikajúcich výsledkov sa odporúča podstúpiť 4-6 ošetrení. Medzi ošetreniami sa odporúča nechať časový odstup 7-10 dní.

Indikácie a kontraindikácie
Ošetrenie sa môže vykonávať na akomkoľvek type pleti, okrem pokožky s rôznymi podráždením, infekcií alebo pleti s kožným ochorením. Ošetrenie sa nevykonáva u osôb trpiacich niektorou z foriem rakoviny kože. Vďaka bezpečnej a šetrnej aplikácii bez použitia injekcií je riziko vedľajších účinkov takmer zanedbateľné.

Aké sú výhody ošetrenia MesoBotoxom?

Hlavnou výhodou je bezpochyby neprítomnosť ihiel, čo zaručuje bezbolestné a bezpečné ošetrenie. MesoBotox na pleť pôsobí jemne a predchádza svalovým kontrakciám, takže nedochádza k vytváraniu vrások v iných častiach tváre.

Ďalšou výhodou je nižšia cena tohto ošetrenia oproti klasickému ošetreniu. Klient sa ihneď po ošetrení môže zapojiť do bežného života a nemusia dodržiavať žiadne zvláštne opatrenia, ako je tomu v prípade aplikácie prípravku Botox ®.

botox

hr

Laser a lasocare gel

LASERToto ošetrenie spája blahodárne biologické účinky laseru s omladzovacou a čistiacou schopnosťou mliečnych enzýmov laktoferínu a laktoperoxidázy. Na jeho výrobu sa používajú najušlachtilejšie prísady najvyššej čistoty a akosti – nespôsobuje alergické reakcie pokožky.

Aplikáciu metódy Lasocare rozdeľujeme na štartujúce aktivačné ošetrenie vyškoleným laserovým špecialistom a na každodenné pokračovanie ošetrovania doma.

Gel Lasocare je vmasírovaný do čistej pleti. Počas zasychania je potom 7-10 min. aktivovaný laserovým svetlom.

Čo sa pritom deje?

Citlivé enzymi veľmi účinne využívajú energiu laserového lúča vo dvoch fázach: protibakteriálnej a omladzovacej.

Pri prvej faze aktivovaný komplex laktoferín spotrebovávazo zvyškov kožného mazu nažiadúce ionty železa. Tie us však veľmi dôležité pre rozmnožovanie všadeprítomných kožných baktérií. Kožný maz zbavený železa je tak pre baktérie nestráviteľný. Kolónie baktérií preto postupom času zanikajú.

Metóda Lasocare sa preto veľmi úspešne používa pri uhrovitej a akneóznej pleti pubertálneho a postpubertálneho obdobia.

V druhej faze enzym laktoperoxidáza aktivuje, hydratuje a okysličuje jednotlivé vrstvy kožných buniek. Tým sa prirodzeným spôsobom vyrovnáva kyslíkový dlh, ktorý dnes postihuje všetky druhy pleti vystavené vplyvom prostredia, stresu, fajčeniu a únave. Najzretelnejšie sa to prejaví omladením, spevnením kolagénového pletiva a jemným vypnutím povrchu pleti.

Prečo používať gel doma?

Najzaujímavejšou vlastnosťou laserového gelu, je jeho schopnosť udržať túto reakciu v chode po celý deň, až do prísunu nového čerstvého gelu. Ak teda pravidelne každých 24 hodín do kože vmasírujete niekoľko kvapiek gelu, udržíte omladzovaciu reakciu v chode celý mesiac.

Výsledky:

Omladenie a spevnenie pleti ocenia všetky klientky od 30 rokov, u ktorých Lasocare spomalí process stárnutia veľmi výrazne . Vyhladzuje vejárikovitý, tzv. terciárny typ vrások.

hr