Myotonológia

Myotonológia – lifting bez skalpela

MYOTONOLÓGIA – lifting bez skalpelaToto ošetrenie sa špecializuje na svalstvo  a  horný tkanivový systém tváre.  Predovšetkým na spevňovanie tvárovej časti aj s krkom. Ošetrenie sa vykonáva najjemnejšími elektroimpulzami. Umožňuje sa tým spevnenie tváre a krku, vyhladzovenie vrások.

Najpodstatnejším biologickým efektom rovnocenného prúdu sú prejavy ako:

  • zrýchlený proces ozdravovania,
  • oživenie krvného obehu,
  • uvoľnenie a napnutie svalového napätia.

Elektrické impulzy napodobňujú prirodzené nervové impulzy a stimulujú svaly tam, kde sa aj pri intaktnom nervovom pôsobení napínajú a uvoľňujú ( tonus). Napínanie a vyhladzovanie týchto svalov pôsobí na pokožku tak, že vrásky sa zmenšujú alebo zmiznú.

Preparáty , ktoré sa používajú v súvislosti s elektrocitou, preniknú do pokožky, aby ju tu regenerovali a vyživovali.

Prúd, ktorý sa pri tom používa je tak malý, že ho sotva cítite a uz vôbec nespôsobuje bolesť. Nanajvíš budete cítiť štipkanie a drobné pichanie počas ošetrenia, obzvlášť na jemných miestach okolo očí.

Toto ošetrenie je vhodné ako kúra pre dlhodobý efekt. Dĺžka kúry závisí od mnohých individuálnych faktorov, napr. od veku, od diéty, od vášho stresu alebo od množstva opaľovania sa.

Všeobecne musíte rátať s minimálne desiatimi sedeniami, ktoré trvajú 55 min.

Myotonológia tváre zodpovedá metóde, ktorá je v Európe najrozšírenejšia. Tento program prebieha v 5-tich fázach počas jedného sedenia.

  1. Fáza: prináša tvári uvoľnenie  a zbavuje ju od kŕčov (mimické vrásky). Svaly a tkanivo sú lepšie prekrvené, čo zaručuje úspešné ošetrenie.
  2. Fáza: tu pracujeme už v hlbších vrstvách pokožky. Vyrovnáva prvé malé vrásky. Zlepšuje sa reliéf pokožky. Prebieha dobrá lymfodrenáž a odstránenie nečistôt z pokožky, zlepšenie zásobovania pokožky výživnými látkami.
  3. Fáza: počas tejto fázy sa pokožka a svalstvo optimálne pripraví na lifting. Vo väzivách prebehne lymfodrenáž.
  4. Fáza: optimálne zásobovanie a príjmu kyslíka, zároveň vpravovanie výživných látok do pokožky.

Počas III. a IV. Fázy sa vyvoláva tvorba spojivových buniek, ako aj produkcia kolagénových a elastínových tkanív.

  1. Fáza: v tejto fáze nastáva trvalé naprogramovanie svalov a spevnenie. Ochabnuté svaly sa znovu spevnia a stihnuté svaly sa uvoľnia.

hr