Kozmetické prístroje

Rôznorodé bunky (keratinocyty, melanocyty, fibioplasty, adinopocyty) úzko spolupracujú a optimálna spolupráca buniek je zárukou peknej pokožky. Bez akejkoľvek rezignácie na experiment prichádzajú  na pomoc bunkám účinné látky ( ceramidy, enzymy, fytohormony, proteíny). Ani tu však nenastáva definitívny koniec, pretože pri uvoľňovaní medzibunkového priestoru zohráva svoju úlohu elektrokozmetický prístroj,

V kozmetickom salóne Vivien používáme  prístroje pre lepšiu a hlbšiu aplikáciu kozmetických prípravkov do pleti, čím sa zlepší celkový efekt ošetrení:

Galvanický prúd:

Účinok je viditeľný už po prvej aplikácii, vďaka čomu si vyslúžil ľudové označenie „žehlička na pleť“ Použitím pozitívneho a negatívneho galvanického prúdu dosiahneme hĺbkové ošetrenie pokožky a následné vstrebanie pozitívne nabitých účinných látok pokožkou. Galvanický prúd už viac ako 50 rokov poznajú a používajú v liečebných kúpeľoch a kozmetických salónoch na špeciálne ošetrenie, ktoré osvieži tonizuje a dodá pokožke najúčinnejšie kozmetické zložky a energiu.

Elektroporácia s fototerapiou (neinvazívna mezoterapia):

Elektroporéza je pôsobenie prúdu, ktorý dokáže otvoriť bunkovú membránu a zaviesť priamo do pokožky aktívne látky. 
Fototerapia s LED diodami stimuluje bunkový metabolizmus na ošetrovanom mieste, pôsobí na zlepšenie regenerácie, proti vráskam a pod.

Kozmetický ultrazvuk:

Ultrazvuk vyvoláva take typy chvenia, ktoré dokážu aktivizovať metabolizmus, detoxikovať a má antibakteriálne účinky. 
Ultrazvuk napomáha vpravovaniu všetkých typov látok (hydrofilné, lipofilné a gelové) do hlbších vrstiev pokožky – tzv.sonoforéza, čím má aj mikromasážny účinok na úrovni buniek.

Ozonizér:

Ozonizér vytvára aktívny kyslík,ktorý vzniká medzi pokožkou a sklenenou elektródou. 
Dezinfikuje pokožku, urýchľuje process hojenia a to najmä seboreotickej a mastnej pokožky, pomáha prekrveniu.

Biokozmetický laser:

Aktivizuje a stimuluje bunky v pokožke,, má protizápalové účinky. Vďaka stimulačným účinkom laseru sa stupňuje bunková výmena, čo urýchľuje hojenie rán,znižuje opuchy (edém), zlepšuje sa mikrocirkulácia.

Elektrostimulačná metóda:

Ide o modernú metódu, pri ktorej sa využívajú účinky elektrického prúdu strednej frekvencie na organizmus. Prúd strednej frekvencie spôsobuje v liečenej oblasti kontrakciu svalov, zvyšuje prietok krvi a lymfy, zvyšuje metabolizmus a redukciu tukového tkaniva, ako aj spevňuje spojivové tkanivo. Pri elektrolipolýze elektrickým prúdom strednej frekvencie sa na kožu ošetrovanej oblasti prikladajú elektródy, ktoré sa napoja na elektrické zariadenie riadené počítačom. V oblasti medzi elektródami, ktoré sú zavedené tak, že obkolesujú ložisko cellulite, preteká elektrický prúd. Zavedením elektód dochádza v podkožnom tkanive k excitácii ciev (vaša vasorum) a ich nervov. Spojky drobných ciev (kapilár) sa otvárajú a dochádza k ich rozšíreniu (vazodilatácii). Súčasne sa zvyšuje teplota liečenej oblasti, čím sa zlepšuje látková výmena medzi tukovými bunkami a okolím. Elektrický prúd tiež priaznivo ovplyvňuje ochabnuté spojivové tkanivo, pretože spôsobuje rytmické sťahovanie kolagénových vlákien podkožného spojivového väziva. Tým zlepšuje štruktúru, vzhľad a kvalitu kože. Pri tejto liečbe sa využíva počítačom riadený program.